PRODUKTY
ÚVODTLAČOVÉ SPRÁVYCENNÍKYFOTKYO NÁS
DAS AUDIO
Aktívne systémy
Pasívne systémy
Príslušenstvo
Ostatná elektronika
Meniče
Katalógy >>>
AATON
AUDAC
AUDIO LIMITED
AMBIENT
CAYMON
DANGEROUS MUSIC
DENON DJ
DENON PRO
DPA MICROPHONES
EUROTRUSS
EVE Audio
IsoAcoustics
Jünger Audio
MARANTZ PRO
MERGING
Minnetonka Audio
NEOPAX
NuGen Audio
PROCAB
RTW
RYCOTE
SOUND DEVICES
VERSA-FLEX
WisyCom
Príslušenstvo
 G-Tec .:. PRODUKTY .:. DAS AUDIO

DAS AUDIO profesionálne ozvučenie

DAS AUDIO - profesionálna ozvučovacia technika

Spoločnosť D.A.S. bola založená v roku 1970, mladým inžinierom Juanom Alberolom, ktorý začal výrobu reproduktorov v malom obchodíku vo Valencii v Španielsku. Spočiatku sa toto jeho hobby oficiálne nazývalo Dynamic and Sound z čoho je dnes skratka D.A.S.. Rozvoj však prudko stúpal a časom to už nebolo len hoby, ale tvrdá práca. V roku 1972 začala spoločnosť o troch ľuďoch s výrobou exkluzívnych reproduktorových komponentov pre hi–fi systémy. Komponenty pre profesionálne využitie sa začali vyrábať už štyri roky po tom, teda v roku 1976. Keďže domáci trh bol malý, začalo sa s exportom. Prvou krajinou, do ktorej bol D.A.S. exportovaný, bolo Švédsko. V krátkom čase sa export rozšíril do väčšiny európskych krajín. Preto bola spoločnosť nútená zväčšiť priestory (na 1.800 m2) a v roku 1979 mala už 60 zamestnancov.
V prvej polovici 80-tych rokov sa prudko rozširovalo produktové portfólio spoločnosti. Stovky inštalácií sa v celej krajine primárne sústreďovali na diskotéky. Neskôr sa však D.A.S. dostával viac a viac do kín, na rockové koncerty a festivaly a začal tak hrať rozhodujúce postavenie aj v tejto sfére.
Rok 1986 zaznamenáva ďalšie dôležité sťahovanie sa spoločnosti do Fuente del Jarro - industriálneho komplexu v meste Paterna, hneď vedľa Valencie. Od roku 1992 začal D.A.S. ako prvá firma v Európe s výrobou skrinkových ozvučníc z vysoko pevného polyméru. Takto vznikla rada DS reprosústav tak ako ich poznáme aj dnes. V roku 2003 bol na výstave vo Frankfurte predstavený prvý LINE ARRAY systém AERO. V súčasnosti sa vyrábajú už tri veľkosti v pasívnom aj aktívnom prevedení. D.A.S. dnes exportuje svoje produkty už do viac ako 80 krajín na celom svete.
D.A.S. produkty môžete nájsť v reštauráciách, diskotékach, kluboch, kinách, divadlách, na koncertoch, ale napríklad aj v kostoloch. Proste všade tam kde je podmienkou kvalitný zvuk. A to že patrí D.A.S. naozaj medzi svetovú špičku potvrdia aj také zvučné mená využívajúce túto značku ako Tina Turner, Prince alebo David Bowie.

Od 1. februára 2004 je spoločnosť G-Tec Professional s.r.o. autorizovaným zmluvným distribútorom pre Slovenskú republiku.

© G-tec professional 2005 - 2008 Generuje AYCon CMS   :  Vytvorila AY Productions